Luwex, a.s.

Tisková zpráva

RUŽOMBEROK, 13. října 2022

 Mateřská firma GreMi staví v Ružomberku koupaliště za sedm milionů euro

Městské koupaliště ve slovenském městě Ružomberok, jehož stavba začala koncem září, postaví jako generální dodavatel žilinská společnost GreMi KLIMA, podnikající i v Česku, kde vlastní společnost Luwex. Dílo za 7,151 milionů eur bez daně má být zprovozněno koncem roku 2023. Součástí nového areálu bude pětadvacetimetrový bazén se šesti dráhami, wellness, zázemí pro plavecký klub a potápěčská věž.

„Jde o technologicky velmi zajímavou zakázku, kdy bude třeba zvládnout požadovaný rozsah za daný čas. Navíc v dnešní situaci na trhu, kdy se vše zdražuje a prodlužují se dodací lhůty, bude složitější vše zkoordinovat. S výzvami takto větších zakázek se nepotkáváte každý den, ale na její realizaci máme zkušený tým odborníků, a proto jsme o ní usilovali,“ říká Petr Kopřiva, ředitel pobočky společnosti GreMi KLIMA.

Firma zaměřená především na přípravu a řešení vzduchotechnických projektů budov, včetně odsávání a vytápění, letos jako generální dodavatel zajišťuje na Slovensku i v Česku několik projektů za zhruba pět milionů euro bez daně. Není to tedy pro ni nová role.

„Výběr všech subdodavatelů není ještě uzavřený. Je možné, že mezi nimi budou i české firmy,“ dodal manažer.

Současné městské koupaliště v Bystrické ulici je technicky i provozně zastaralé. Proto se městská rada rozhodla postavit novou budovu v lokalitě v blízkosti zimního stadionu. Vznikne zde prostor pro rodinnou rekreaci, rekondiční aktivity a také plavecké závody.

GreMi KLIMA, která má v Česku závody v Brně a v Milevsku a pobočky v Třinci a Plané nad Lužnicí, disponuje vlastní výrobou potrubí pro lehkou a těžkou vzduchotechniku, odsávaní a filtraci. Má i speciální výrobu předizolovaných vzduchotechnických soustav. V České republice firma od jara 2020 vlastní také společnost Luwex, předního dodavatele zařízení lehké vzduchotechniky a zdrojů chladu. Rozvíjí také průmyslovou vzduchotechniku odprašovacích zařízení a větracích systémů do dopravních tunelů. Silnou pozici má i na trhu servisních služeb.

Videoreportáž: https://www.mtr.sk/videoarchiv/2022-10-10_SPRAVY_020_Vystavba_plavarne_zacala/

Sídlo společnosti

Luwex, a.s.
Stará Spojovací 2418/6
190 00 Praha 9
tel.: (+420) 266 310 379
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Milevsko

Luwex, a.s.
J. A. Komenského 1386
399 01 Milevsko
tel.: (+420) 722 963 492
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Liberec

Luwex, a.s.
Dr. M. Horákové 81/117
460 06 Liberec 6
tel.:(+420) 727 812 915
e-mail: info@luwex.cz

© Copyright 2020 Luwex, a.s.