Luwex, a.s.

Tisková zpráva

LIBEREC, 9. října 2020

 Luwex posiluje v regionech. V Liberci založil divizi čistých prostor.

Společnost Luwex, největší český dodavatel technického a technologického zařízení budov, posílil své regionální zastoupení, když v Liberci založil divizi Čisté prostory. Ta se zaměří na komplexní dodávky čistých prostor pro zdravotnictví, potravinářství, elektrotechnický, automobilový nebo farmaceutický průmysl.

Podle Miloslava Máchy, místopředsedy představenstva Luwexu, se této oblasti firma věnuje desítku let, ale rostoucí požadavky trhu na komplexní dodávky už vyžadují tuto specializaci soustředit do samotné divize. „Očekáváme od toho další posílení našich podnikatelských aktivit v Česku a na Slovensku. A také posílení značky v regionu, kde jsme dosud žádné zastoupení neměli,“ vysvětlil.

Divize sama pokryje všechny činnosti od návrhu technického řešení, přes dodávky a montáž, až po validaci a předání zakázky.

„Čisté prostory musí garantovat parametry prostředí, ať již jde o čistotu vzduchu, vlhkost, přetlaky nebo technické provedení. To není jen podmínkou stoprocentní kvality finálního produktu, ale ve zdravotnictví, farmacii a potravinářství také zárukou, že nedojde ke kontaminaci nežádoucím mikrobiálním znečištěním,“ uvedl ředitel divize Václav Daněk.

Nyní Luwex například připravuje dodávku vzduchotechniky do čistých prostor 12 operačních sálů modernizovaného pavilonu chirurgie a ARO českobudějovické nemocnice.

Firma, která má za sebou už téměř 2100 dokončených projektů v 11 zemích, je od června součástí slovenské  Gremi Klima, působící ve stejném oboru. Tržby skupiny překročí letos 800 milionů Kč.

Luwex zaměstnává přes 80 lidí, kteří projektují a vyrábí lehká vzduchotechnická zařízení a zdroje chladu. Rozvíjí také průmyslovou vzduchotechniku odprašovacích zařízení a větracích systémů do dopravních tunelů. Mezi poslední významné zakázky patří rekonstrukce Státní opery Praha nebo dostavba O2 Malé Arény.

Zatímco Luwex má vedle centrály v Praze také provozovnu v Milevsku, jeho vlastník Gremi Klima má vedle slovenských poboček v Žilině, Bratislavě, Popradu, Nitře a Ružomberoku, zastoupení také v Praze, Českém Těšíně a Českých Budějovicích.

 

Sídlo společnosti

Luwex, a.s.
Stará Spojovací 2418/6
190 00 Praha 9
tel.: (+420) 266 310 379
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Milevsko

Luwex, a.s.
J. A. Komenského 1386
399 01 Milevsko
tel.: (+420) 722 963 492
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Liberec

Luwex, a.s.
Dr. M. Horákové 81/117
460 06 Liberec 6
tel.:(+420) 727 812 915
e-mail: info@luwex.cz

© Copyright 2020 Luwex, a.s.