Luwex, a.s.

Tisková zpráva

LODĚNICE, 25. ledna 2022

 Luwex dodává vzduchotechniku do modernizované lisovny GZ Media

Modernizovanou lisovnu gramofonových desek v Loděnici, která společnost GZ Media vyjde na zhruba 100 milionů korun, vybavuje vzduchotechnikou firma Luwex ze skupiny GreMi Klima. Jde o systém vzduchotechniky doplněný o chlazení jednotkami přímého výparu a systém měření a regulace.

„Na dokončenou první etapu v závěru loňského roku navázala instalace výrobní technologie. Nyní tedy probíhá druhá etapa dodávek a montáže vzduchotechniky,“ uvedl Lukáš Kadlec, ředitel divize Lehká vzduchotechnika Luwexu. Kompletní technologie vzduchotechniky je umístěna na ocelové konstrukci před lisovnou, aby se nekomplikoval přístup k nákladnímu výtahu galvanovny.

GZ Media, od níž je každá čtvrtá vinylová hudební deska prodaná ve světě, což z ní dělá lídra globálního trhu, tím rozšíří své tuzemské výrobní kapacity o 40 procent proti roku 2020.

„Pro nás tato investice představuje naprosto zásadní krok k naplnění záměru zdvojnásobit produkci desek a tím si upevnit pozici světové jedničky,“ vysvětluje Michal Štěrba, generální ředitel GZ Media.

Po loňské dodávce vzduchotechniky do nové tiskové haly PBtisk Příbram, jde pro Luwex v krátké době o druhou zakázku pro skupinu firem GZ Media.

„Každé práce si vážíme, ale uspět u tak renomované značky potěší ještě o trochu víc. Je to prostě dobrá vizitka naší práce,“ dodal Miloslav Mácha, místopředseda představenstva Luwexu.

Modernizace lisovny začala v roce 2020 a skončí letos. GZ Media tak pokračuje v masivních investicích do rozšíření výroby, do níž v roce 2021 mířilo na 450 milionů korun. Loni GZ Media na trh dodala 55 milionů kusů vinylových nosičů. Z nich 40 milionů vyrobila v Česku a zbytek ve svých závodech v USA a v Kanadě.

„Při svém globálním tažení rádi dáváme příležitost i českým firmám. Chceme po nich ale, aby i jejich řešení a nabídky byly na odpovídající úrovni, což je i případ Luwexu,“ uvedl Zdeněk Pelc, majitel firmy a předseda představenstva GZ Media.

Pražský Luwex s pobočkou v jihočeském Milevsku letos čeká tržby kolem 390 milionů Kč. Pro budoucí mezinárodní obchody firma založila letos v Rakousku dceřinou společnost Luwex GmbH.

 „Chceme-li růst a dostat se na trhu s lehkou vzduchotechnikou mezi evropské dodavatele, není jiná cesta. První zakázky máme v Německu a vedle Rakouska míříme i do Velké Británie. Úspěch u tak náročného zákazníka jako je GZ Media potvrzuje, že jdeme správným směrem,“ uvedl Miloš Gregor, majitel slovenské skupiny GreMi, do níž od roku 2020 patří i Luwex.

Česká firma, vyrábějící vzduchotechniku a průmyslové filtry, vznikla v roce 1988 a patří mezi nejstarší akciové společnosti v zemi. Luwex se zhruba 80 zaměstnanci v roce 2020 utržil 307 milionů korun a vloni 390 milionů Kč. Mateřská společnost GreMi Klima očekává za rok 2021 tržby 18,5 milionu eur (asi 462 milionů Kč).

Vladimír Dušek, člen představenstva Luwexu, Michal Štěrba, generální ředitel GZ Média a Miloš Gregor, majitel GreMi Klima v závodě v Loděnici, kde Luwex instaluje vzduchotechniku v modernizované listovně vinylových desek.

Miloš Gregor, majitel GreMi Klima, Zdeněk Pelc, majitel GZ Média a Michal Štěrba, generální ředitel GZ Média při jednání v sídle firmy v Loděnici.

Sídlo společnosti

Luwex, a.s.
Stará Spojovací 2418/6
190 00 Praha 9
tel.: (+420) 266 310 379
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Milevsko

Luwex, a.s.
J. A. Komenského 1386
399 01 Milevsko
tel.: (+420) 722 963 492
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Liberec

Luwex, a.s.
Dr. M. Horákové 81/117
460 06 Liberec 6
tel.:(+420) 727 812 915
e-mail: info@luwex.cz

© Copyright 2020 Luwex, a.s.