Luwex, a.s.

Článek

Publikováno v lednu 2022
zdroj: NejBusiness.cz
zdroj: Stavitel.cz
zdroj: Technickydenik.cz

 Luwex dodává vzduchotechniku do modernizované lisovny GZ Media

Modernizovanou lisovnu gramofonových desek v Loděnici, která společnost GZ Media vyjde na zhruba 100 milionů korun, vybavuje vzduchotechnikou firma Luwex ze skupiny GreMi Klima. Jde o systém vzduchotechniky doplněný o chlazení jednotkami přímého výparu a systém měření a regulace.

„Na dokončenou první etapu v závěru loňského roku navázala instalace výrobní technologie. Nyní tedy probíhá druhá etapa dodávek a montáže vzduchotechniky,“ uvedl Lukáš Kadlec, ředitel divize Lehká vzduchotechnika Luwexu. Kompletní technologie vzduchotechniky je umístěna na ocelové konstrukci před lisovnou, aby se nekomplikoval přístup k nákladnímu výtahu galvanovny.

GZ Media, od níž je každá čtvrtá vinylová hudební deska prodaná ve světě, což z ní dělá lídra globálního trhu, tím rozšíří své tuzemské výrobní kapacity o 40 procent proti roku 2020.

„Pro nás tato investice představuje naprosto zásadní krok k naplnění záměru zdvojnásobit produkci desek a tím si upevnit pozici světové jedničky,“ vysvětluje Michal Štěrba, generální ředitel GZ Media.

Po loňské dodávce vzduchotechniky do nové tiskové haly PBtisk Příbram, jde pro Luwex v krátké době o druhou zakázku pro skupinu firem GZ Media.

„Každé práce si vážíme, ale uspět u tak renomované značky potěší ještě o trochu víc. Je to prostě dobrá vizitka naší práce,“ dodal Miloslav Mácha, místopředseda představenstva Luwexu.

Modernizace lisovny začala v roce 2020 a skončí letos. GZ Media tak pokračuje v masivních investicích do rozšíření výroby, do níž v roce 2021 mířilo na 450 milionů korun. Loni GZ Media na trh dodala 55 milionů kusů vinylových nosičů. Z nich 40 milionů vyrobila v Česku a zbytek ve svých závodech v USA a v Kanadě.

„Při svém globálním tažení rádi dáváme příležitost i českým firmám. Chceme po nich ale, aby i jejich řešení a nabídky byly na odpovídající úrovni, což je i případ Luwexu,“ uvedl Zdeněk Pelc, majitel firmy a předseda představenstva GZ Media.

Pražský Luwex s pobočkou v jihočeském Milevsku letos čeká tržby kolem 390 milionů Kč. Pro budoucí mezinárodní obchody firma založila letos v Rakousku dceřinou společnost Luwex GmbH.

„Chceme-li růst a dostat se na trhu s lehkou vzduchotechnikou mezi evropské dodavatele, není jiná cesta. První zakázky máme v Německu a vedle Rakouska míříme i do Velké Británie. Úspěch u tak náročného zákazníka jako je GZ Media potvrzuje, že jdeme správným směrem,“ uvedl Miloš Gregor, majitel slovenské skupiny GreMi, do níž od roku 2020 patří i Luwex.

Česká firma, vyrábějící vzduchotechniku a průmyslové filtry, vznikla v roce 1988 a patří mezi nejstarší akciové společnosti v zemi. Luwex se zhruba 80 zaměstnanci v roce 2020 utržil 307 milionů korun a vloni 390 milionů Kč. Mateřská společnost GreMi Klima očekává za rok 2021 tržby 18,5 milionu eur (asi 462 milionů Kč).

Sídlo společnosti

Luwex, a.s.
Stará Spojovací 2418/6
190 00 Praha 9
tel.: (+420) 266 310 379
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Milevsko

Luwex, a.s.
J. A. Komenského 1386
399 01 Milevsko
tel.: (+420) 722 963 492
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Liberec

Luwex, a.s.
Dr. M. Horákové 81/117
460 06 Liberec 6
tel.:(+420) 727 812 915
e-mail: info@luwex.cz

© Copyright 2020 Luwex, a.s.