Luwex, a.s.

Článek v Regionálních novinách

Publikováno 22. srpna 2020
zdroj: http://regionalninoviny.cz

 Luwex dodá českobudějovické nemocnici vzduchotechniku za desítky milionů

Na zhruba 88 milionů korun vyjde dodávka zařízení, kterou společnost Luwex vybaví pavilon chirurgie a ARO českobudějovické nemocnice. Jeho přestavba začala loni v listopadu a potrvá do jara 2022. Jde o největší investici v historii nemocnice za zhruba miliardu korun.

Pražský Luwex který má stálou provozovnou v jihočeském Milevsku, do nemocnice dodá vzduchotechniku, vodní chlazení, centrální klimatizační systém a ústřední vytápění. Na těchto pracích se podílí i jeho mateřská slovenská společnost Gremi Klima. Po nedávném kapitálovém propojení obou firem jde o jejich premiérový společný projekt.
„Je to jedna z našich největších letošních zakázek a velmi si ji ceníme. Dodávky do zdravotnictví jsou vždy prestižní,“ říká Felix Gill, generální ředitel Luwexu.
Práce firma zahájila v červenci, kdy začala montáž páteřních rozvodů ústředního topení a systému VRF (centrální klimatizace). Součástí zakázky jsou také dodávky vzduchotechnických elementů pro čisté prostory, jako jsou laminární stropy do 12 operačních sálů nebo čisté nástavce s filtrací H13. Ty zajišťují filtraci vzduchu pro dosažení maximální čistoty prostředí.
„Všechny naše vzduchotechnické jednotky jsou vybaveny pokročilým systémem zpětného získávání tepla. To znamená, že investorovi přinesou výraznou úsporu provozních nákladů,“ vysvětluje Lukáš Kadlec z obchodního oddělení Luwexu. Za největší výzvu projektu pokládá dodržení přísných hlukových parametrů dodávaných systémů ve vnitřních prostorech.
Generálními dodavateli přestavby nemocničního pavilonu je sdružení firem OHL ŽS a Metrostav, které uspělo s cenou 988 milionů Kč bez DPH.

Luwex Praha, podnikající na trhu vzduchotechniky a průmyslové filtrace, je od června součástí slovenské Gremi Klima, působící ve stejném oboru. Tržby skupiny překročí letos 800 milionů Kč a v Česku a na Slovensku se stane lídrem na trhu technického zařízení budov. Mezi významné projekty Gremi Klima na Slovensku aktuálně patří například dodávky zařízení za 750 tisíc eur, tedy asi 19 milionů Kč, do první etapy budovaného vývojového centra automobilky Porsche Horná Streda.

 

Sídlo společnosti

Luwex, a.s.
Stará Spojovací 2418/6
190 00 Praha 9
tel.: (+420) 266 310 379
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Milevsko

Luwex, a.s.
J. A. Komenského 1386
399 01 Milevsko
tel.: (+420) 722 963 492
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Liberec

Luwex, a.s.
Dr. M. Horákové 81/117
460 06 Liberec 6
tel.:(+420) 727 812 915
e-mail: info@luwex.cz

© Copyright 2020 Luwex, a.s.