Luwex, a.s.

Firma Luwex má nové zakázky vzduchotechniky pro Nexen i GZ Media

Publikováno 28. prosince 2021
zdroj: zpráva ČTK

Firma Luwex má nové zakázky na vzduchotechniku pro společnosti Nexen či GZ Media. Pro rok 2022 má už podepsané zakázky za 250 milionů korun. Letos čeká tržby kolem 390 milionů, meziročně téměř o čtvrtinu vyšší. Pro budoucí mezinárodní obchody založila dceřinou společnost v Rakousku. ČTK to řekl místopředseda představenstva Luwexu Miloslav Mácha.

„Přes složitou situaci zaviněnou pandemií se Luwexu obchodně daří. Pro rok 2022 máme již v této době podepsané zakázky na 250 milionů korun. To vytváří velmi dobrý základ pro případný další růst,“ řekl Mácha.

Mezi letošní větší zakázky patřilo topení a chlazení pro českobudějovickou nemocnici, pražský hotel Backstage, pražské obchodní centrum Bořislavka i vzduchotechnika pro očkovací centrum v nemocnici Motol. Firma dodala i vakcinační kontejnery do Německa a Belgie a zařízení pro irskou firmu Lynskey při modernizaci hotelů v Německu. Chlazení dodal Luwex i závodu kolínské Toyoty.

Na příští rok má již Luwex významnou zakázku na vzduchotechniku pro továrnu Nexen v Žatci. Dodávky potrvají od února 2022 do léta 2023. Dodávat bude i cementárně Mokrá nebo do bytových domů Císařská vinice v Praze. Loni měl Luwex zakázku pro irského oděvního giganta Primark v Praze, teď jedná o práci pro tento řetězec v Brně a Bratislavě.

Pokračovat budou práce pro českou firmu GZ Media z Loděnic u Berouna, z níž pochází každá čtvrtá gramofonová deska na světě. Firma rozšiřuje výrobu, jen letos investovala 450 milionů korun, z nichž asi 100 milionů stojí modernizace lisovny gramodesek v Loděnici. „Její klíčovou součástí je rozšíření vzduchotechniky, které dodává Luwex,“ uvedl Mácha. Pro Luwex jde v krátké době o druhou zakázku pro skupinu firem GZ Media. První byla vzduchotechnika do nové haly českého výrobce knih PBtisk z Příbrami.

Od ledna by měla naplno fungovat nová dceřiná společnost Luwexu v Rakousku. Cílem je, aby byla firma připravená na mezinárodní obchody s rakouskými partnery, o nichž jedná. Jedním z nich by mohla být vzduchotechnika do nemocnic v Indonésii.

Luwex, který vyrábí vzduchotechniku a průmyslové filtry, patří mezi nejstarší akciové společnosti v zemi. Firma vznikla v únoru 1988 jako pátá akciová společnost v tehdejší ČSSR. Jejími akcionáři bylo několik tuzemských a rakouských podniků, což se promítlo i v názvu Luwex (Luftechnische Werke). Vlastnická struktura se změnila v 90. letech, loni v červnu se jediným akcionářem stala slovenská skupina Gremi Klima. Firma sídlí v Praze, provozovnu má v jihočeském Milevsku, letos v září tam koupila kancelářskou budovu.

Dosud Luwex dokončil 2100 projektů v 11 zemích. Mezi poslední významné zakázky patří vzduchotechnika do rekonstruované Státní opery Praha nebo továrny korejského Nexenu u Žatce. Luwex se zhruba 80 zaměstnanci měl loni tržby 306,8 milionu korun a zisk po zdanění 11,9 milionu. Vyplývá to z výroční zprávy.

Sídlo společnosti

Luwex, a.s.
Stará Spojovací 2418/6
190 00 Praha 9
tel.: (+420) 266 310 379
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Milevsko

Luwex, a.s.
J. A. Komenského 1386
399 01 Milevsko
tel.: (+420) 722 963 492
e-mail: info@luwex.cz

Provozovna Liberec

Luwex, a.s.
Dr. M. Horákové 81/117
460 06 Liberec 6
tel.:(+420) 727 812 915
e-mail: info@luwex.cz

© Copyright 2020 Luwex, a.s.